Newsletter sklepu Internetowego – skuteczne źródło sprzedaży

Prowadzenie sklepu internetowego dla wielu osób stało się dochodowym biznesem, z którego czerpią satysfakcję.

Nie da się jednak ukryć, że konkurencja w branży e-commerce jest naprawdę spora.
Atrakcyjna oferta i dobre ceny to za mało, by klienci pamiętali o twoim sklepie i chętnie go odwiedzali. Warto więc zadbać o skuteczną komunikację, która może stać się jednocześnie źródłem sprzedaży. Jedną z możliwości jakie masz jako osoba posiadająca sklep internetowy jest regularne wysyłanie newslettera.

Newsletter jako informacja o aktualnych promocjach

Wysyłanie do klientów, którzy sobie tego życzą wiadomości email może być doskonałym sposobem na informowanie ich o aktualnych promocjach, rabatach oraz innych możliwościach na tańsze zakupy. Bardzo wiele osób chętnie korzysta z dostępnych promocji, nie ma jednak szansy na samodzielne śledzenie tego gdzie się pojawiają. Dzięki temu z pewnością zdecydują się na skorzystanie z oferty twojego sklepu.

Poinformuj o nowych produktach i przedstaw je klientom

W twoim sklepie często pojawiają się nowości? Wykorzystaj newsletter do tego, by pokazać je nowym klientom. Bardzo często osoby korzystające z oferty twojego sklepu wracają jedynie po produkty, które już znają, nie mając pojęcia, że twoja oferta jest znacznie szersza i bardziej różnorodna. Wysyłając wiadomości możesz pokazać im, że masz wiele interesujących propozycji w swoim asortymencie.

Pokaż, że jesteś profesjonalistą i dziel się wiedzą

Aby odnieść sukces w sprzedaży nie musisz wcale wysyłać jedynie treści reklamowych. Czasem klienci o wiele bardziej cenią sobie ciekawe wiadomości związane z twoją branżą. Pokazują one bowiem, że twoja firma to profesjonaliści, którzy doskonale wiedzą co w trawie piszczy. Takie firmy budzą większe zaufanie a klienci znacznie chętniej korzystają z ich oferty.

Jak często wysyłać newsletter?

Podjęcie decyzji o wysyłaniu newslettera może pomóc ci osiągnąć sukces. Jeśli chcesz by twój sklep internetowy zaczął przyciągać więcej klientów musisz jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim wysyłka newsletterów powinna być regularna. Jeśli zapomnisz o swoich klientach, oni również zapomną o tobie. Z drugiej strony należy wystrzegać się wysyłania wiadomości zbyt często. Raz, dwa razy w tygodniu to odpowiednia częstotliwość.

O czym musisz pamiętać decydując się na mailing do swoich klientów?

Decydując się na wysyłanie mailingu do swoich klientów musisz zadbać o to, by wszystko działało bez zarzutu. Stawiaj więc na sprawdzone rozwiązania, takie jak PrestaShop. To silnik, za pomocą którego nie tylko stworzysz sprawnie działający sklep internetowy, ale również skuteczna wysyłka wiadomości. Dzięki temu, że posiada odpowiednie integracje/moduły np. integracja z mailchimp możesz mieć pewność, że twoje kampanie będą skuteczne.

Podsumowując, wysyłka newslettera to dobry krok, który może wyraźnie przyczynić się do zwiększenia sprzedaży w twoim sklepie internetowym. Jeśli zadbasz o skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz ciekawe treści, które będziesz przesyłać swoim klientom z pewnością zauważysz, że zainteresowanie twoją ofertą się zwiększyło.

Poprzedni artykułMieszkanie z rynku pierwotnego – w stanie surowym czy wykończone pod klucz?
Następny artykułNa czym polega remarketing?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj