Co wpływa na dobrą lokalizację w przypadku rynku pierwotnego?

Podczas boomu na rynku nieruchomości ewentualni klienci będą tak naprawdę zainteresowani prawie każdym apartamentem, który trafi na rynek. Jest to oczywiście rentowna sytuacja, ale w końcu dobiegnie ona końca, a finalnie najcenniejsze będą te najlepiej zlokalizowane obiekty mieszkalne. Ponadto ich wartość amortyzuje się w znacznie wolniejszym tempie.

Dobra lokalizacja może oczywiście interpretowana na różne sposoby, ale istnieją również obiektywne czynniki, które określają wartość domu. W zależności od osobistych potrzeb i preferencji możesz nie być w stanie/nie chcieć kupić apartamentu posiadający je wszystkie i nie ma w tym absolutnie nic złego. Niemniej, jeśli jesteś akurat przed kupnem tego pierwszego, warto mieć je na uwadze.

Centralność

To, gdzie zdecydujesz się mieszkać (miasto, wieś, przedmieścia), z pewnością wpłynie na to, ile zapłacisz za swój apartament. Ziemia to dobro ograniczone, więc miasta wysoko rozwinięte nie mają dużo miejsca na dodatkowy zabudowę w centrum, przez co zwykle charakteryzują się wyższymi cenami nieruchomości. Oczywiście, w parze z kwotą idą też pozytywy, chociażby w postaci dostępu do wielu miejskich atrakcji.

Źródło: https://centaurus-olsztyn.pl/pl

W większości przypadków ten niekontrolowany rozwój miast występuje w wyniku wzrostu liczby ludności. Kiedy rozległe miasta doświadczają exodusu ludności, to najbardziej oddalone od centrum obszary doświadczają najpoważniejszych spadków wartości nieruchomości. Jest to element tego, jak lokalizacja wpływa na fundamentalne ekonomiczne zasady dotyczące podaży i popytu.

Okolica

Okolice, które ci się podobają, będą w dużej mierze kwestią osobistego wyboru. Jednak ta naprawdę jakościowa będzie łączyła kilka aspektów: dostępność, wygląd i udogodnienia. Jeśli chodzi o dostępność, należy szukać dzielnicy, która znajduje się w pobliżu głównych tras tranzytowych miasta i ma więcej niż jeden punkt wjazdu. Dojeżdżanie do pracy i z powrotem zajmuje dużą część dnia wielu ludzi, więc apartament z łatwym dostępem do dróg i środków transportu publicznego będzie bardziej pożądany niż taki dom jednorodzinny znajdujący się „na uboczu”.

Ważny jest również wygląd okolicy. Pożądana jest roślinność, estetyczne krajobrazy, parki i przestrzenie społeczne.

Podsumowanie

Rynek pierwotny i dobra lokalizacja zawsze szły ze sobą w parze i nie powinno uciec to uwadze potencjalnego nabywcy apartamentu. Tym bardziej powinien szukać ofert dotyczących centrum dużego miasta, bowiem na wielu polach taki dystrykt spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Poprzedni artykułJak wybrać dobre ubezpieczenie?
Następny artykułProFomula – producent chemii gospodarczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj